چرا شارژ باتری موبایل سریع خالی میشود ؟ افزایش طول عمر باتری موبایل

عمر مفید باتری موبایل چقدر است؟

برای اساس گزارش های دانشگاه باتری سازی عمر مفید باتری های لیتیومی موبایل چیزی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ چرخه شارژ شدن میباشد. هر بار که شارژ باتری شما کمتر از ۷۰% میباشد و به برق برای شارژ شدن متصل میشود را چرخه شارژ مینامند. اساسا این تعداد شارژ برای یک کاربر معمولی گوشی هوشمند در طول یکسال طی میشود و پس از ۲۵۰ بار شارژ حجم مقادر نگهداری شارژ باتری که تقریبا ۹۴٫۸۸% میباشد (چیزی که سازندگان موبایل آن را فول شارژ ۱۰۰% مینامند) به ۸۴٫۷۳%  تغییر میکند که این مقدار تقریبا بین ۱۰ الی ۱۵% کاهش در هشت ماه خواهد بود که در طول یکسال حتی به ۱۵ الی ۲۲% کاهش نیز خواهد رسید.

بنابراین پیشنهاد میشود که برای شارژ باتری جهت استفاد کمتر از چرخه شارژ سعی کنید باتری خود در زیر ۲۵% شارژ نمایید.

عوامل کاهش عمر باتری موبایل

شارژ سریع در گوشی های جدید قابلیتی است که جهت صرفه جویی در زمان انجام شده است. شارژ سریع درست است که کار راه انداز است اما باعث کاهش عمر باتری و کاهش میزان نگهداری شارژ باتری می شود. به عنوان مثال شارژ کردن گوشی در عرض ۵ دقیقه در مقایسه با دو ساعت، می تواند ۲۰ درصد فضای شارژ باتری را کاهش می دهد. بهتر است در صورتی که نیاز به آن ندارید، از شارژ با سرعت معمول استفاده نمایید.

 

چند نکته مهم برای افزایش طول عمر باتری :

  • گذاشتن مداوم گوشی بعد از شارژ شدن کامل بر خلاف تصور آسیب جدی به باتری گوشی شما نمی زند و اینکار از خالی شدن کامل باتری و شارژ نصفه آن بهتر است.
  • در هر زمان که میتوانید قبل از کمتر شدن شارژ گوشی به ۷۰% شارژ گوشی را متصل کنید و گوشی خود را شارژ کنید.
  • گرما بیش از حد یک عامل بسیار مهم و خطرناک در انفجار باتری های لیتیوی و کاهش طول عمر باتری میباشد، پس تا حد ممکن گوشی خود را در جای خنک نگه دارید.
  • تا حد ممکن از شارژر گوشی خود برای شارژ باتری گوشی خود استفاده کنید چرا که استفاده از شارژهای مختلف با ولتاژ گوناگون میتواند آسیب جدی به باتری گوشی شما وارد کند.

از پس زمینه تیره استفاده کنید 

سعی کنید پس زمینه هایی که انتخاب میکنید از رنگ های کمتری درآن استفاده شده باشد ، ترجیها یا تیره و مشکی باشد تا شارژ کمتری از باتری را از دست بدهید.

 

اسکرین سیور نزاید

از اسکرین سیور یا تصاویر ویدیویی در پس زمینه و یا صفحه قفل گوشی استفاده نکنید این کار باعث بیدار موندن صفحه می شود و فشار زیادی به باتری می آورد.

 

از موبایل هات اسپات Hotspot wifi استفاده نکنید

یکی از بدترین و قوی ترین عواملی که به باتری گوشی ضربه می زند و باعث خرابی و خالی شدن شارژ باتری میشود ، SHARE کردن وای فای گوشی برای لپ تاپ ، و دیگر .گوشی های در دسترس هست ، برای جلوگیری از این کار برای وای فای موبایل خود پسورد بزارید و یا گزینه Wi-Fi sharing را غیرفعال کنید.

 

 

روش صحیح شارژ باتری موبایل برای افزایش عمر باتری سامسونگ و..

تخلیه کامل باتری گوشی برای شارژ کردن کار درستی نیست، اگر مقدار شارژ باتری کاملا تخلیه شود در حالت ناپایدار قرار می گیرد و امکان آسیب دیدن باتری بالا می رود و هنگامی که مقدار آن تقریبا کم است (در حد ۲۰ تا ۳۰ درصد) زمان مناسبی برای شارژ است. البته پیشنهاد می شود هر چند ماه یک بار باتری خود را کامل تخلیه و دوباره شارژ نمایید تا باتری شما کالیبره شود. این کار باعث می شود که نمایش مقدار درصد باتری و شارژ صحیح باشد

 

چگونه باتری گوشی را قوی کنیم؟

یکی از اولین اقدامات، تنظیم کردن زمان خاموش شدن صفحه بعد از چند ثانیه (مثلا ۳۰ ثانیه) و همینطور کم کردن نور صفحه است. یکی از اصلی ترین مصرف کننده های باتری صفحه نمایش است که با تنظیم و مدیریت آن روند کاهش عمر باتری را طولانی تر کنیم. اقدامات بعدی کمی استفاده از گوشی را تحت تاثیر قرار می دهند ولی با این حال برای افزایش عمر باتری مفید هستند. به طور مثال روشن بودن بلوتوث، وای فای و جی پی اس از این عوامل هستند. اینترنت همراه نیز مقدار شارژ زیادی مصرف کرده و به باتری فشار می آورد، پس سعی کنید در صورت عدم استفاده از این ابزار ها در تلفن همراه آن ها را خاموش کنید.

 

بررسی کامل عوامل کاهش طول عمر باتری گوشی

 

برچسب ها :

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای موزیک دان محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.