در مورد چای سرد یا آیس تی چه می دانید؟ آیا زنان باردار می توانند آن را مصرف کنند؟ چای، چه به صورت سرد و چه گرم، رایج ترین نوشیدنی جهان محسوب می شود. مصرف یک لیوان چای سرد یا آیس تی، در یک روز گرم، می تواند برای شما نیز مفید و زنده بخش باشد. اما، آیا مصرف این نوشیدنی بسیار لذت بخش، در دوران بارداری خطری در پی دارد؟ به خصوص اینکه چای سرد یا آیس تی حاوی کافئین و قندهاییست که مناسب دوران بارداری نیست. در این مقاله از بخش زنان و زایمان موزیک دان، مقاله را مطالعه کنید تا در مورد مشخصات ایمنی چای سرد یا آیس تی در دوران بارداری بیشتر بدانید.

آیا نوشیدن چای سرد یا آیس تی در دوران بارداری بی خطر است؟

بله، نوشیدن چای سرد یا آیس تی خانگی که با شکر کمتری تهیه شده باشد یا به جای شکر از عسل استفاده شود، ایرادی ندارد. شما با رعایت این نکته که، اعتدال کلید سلامتی است، می توانید سه تا چهار فنجان چای سرد یا آیس تی در روز مصرف کنید. از مصرف چای های بسته بندی شده یا قوطی های چای حاوی قند اضافی اجتناب کنید.

چای سرد یا آیس تی

کافئین موجود در چای سرد یا آیس تی چقدر است؟

محتوای کافئین موجود در یک قاشق چای خوری از چای سرد یا آیس تی می تواند حدود ۱۲ تا ۱۸ میلی گرم باشد. با این حال، میزان کافئین موجود، بسته به مارک ها و طعم های مختلف چای، ممکن است متفاوت باشد. با استناد به بیانات کالج متخصص زنان و متخصص زنان و زایمان آمریکا (ACOG)، مصرف کافئین نباید بیش از ۲۰۰ میلی گرم در روز باشد.

مزایای چای سرد یا آیس تی در بارداری چیست؟

چای یکی از نوشیدنی های سالم مورد استفاده زنان باردار است. مزایای چای سرد یا آیس تی به شرح زیر است:

رفع خستگی دائمی:

مصرف یک لیوان چای سرد یا آیس تی در طول تابستان، نجات بخش است زیرا کمکتان می کند تا بر گرمای غیر قابل تحمل این فصل غلبه کنید. همچنین میزان تهوع صبحگاهی محرک اوایل بارداری را کاهش می دهد. کافئین موجود در این نوشیدنی، سریعا سطح انرژی تان را بالا می برد. شما همچنین می توانید طعم نعناع، ​​لیمو یا زنجبیل را به چای تان اضافه کنید تا حالتان عوض شود.

منبع آنتی اکسیدان ها:

نوسانات هورمونی در دوران بارداری رادیکال های آزاد بدن را افزایش می دهد. چای غنی از آنتی اکسیدان هایی است که از سلول در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند و مانع آسیب DNA می شود.

فعال کننده مغزی:

دست و پا چلفتی و فراموش کاری از نشانه های موقت بارداری است. مصرف چای سرد یا آیس تی در دوران بارداری می تواند مغزتان را فعال کند و آن را سالم نگه دارد.

چای سرد یا آیس تی

جلوگیری از پوسیدگی دندان:

بارداری در برخی از زنان می تواند موجب بروز مشکلات دهانی شود. مصرف چای سرد یا آیس تی می تواند خطر ایجاد حفره های دندانی را کاهش دهد یا حتی مانع بروز این مشکل شود.

مدیریت دیابت حاملگی:

مصرف چای سرد یا آیس تی کم شیرین و خانگی خطر ابتلا به دیابت بارداری را کاهش می دهد.

با کنترل مصرف خود، می توانید از نوشیدن چای یخ خود لذت ببرید و از مزایای بی نظیرش بهره مند شوید.

عوارض جانبی نوشیدن چای سرد یا آیس تی در دوران بارداری چیست؟

چای حاوی کافئین است و در صورت مصرف زیاد ممکن است بر بارداری شما تاثیر بگذارد.

  • مصرف مقادیر بیش از حد چای سرد یا آیس تی سبب اضافه بار کافئین می شود، در نتیجه خطر سقط جنین، تولد نوزادی با وزن کم هنگام تولد و جنین مرده را افزایش می دهد.
  • مصرف کافئین مانع جذب اسید فولیک می شود و احتمال بروز نقایص لوله عصبی مانند اسپینا بیفیدا را افزایش می دهد.
  • چای سرد یا آیس تی می تواند جذب آهن در بدن شما را مهار کند، بنابراین باعث کم خونی شود.
  • چای دیورتیک است و دفعات ادرار را افزایش می دهد. این مهم، می تواند منجر به دهیدارسیون (کمبود آب بدن) و از دست دادن نمک ها و مواد معدنی بدن شود.
  • محتوای کافئین موجود در چای، موجب بی خوابی می شود، به خصوص اگر قبل از خواب مصرف شود.

برای جلوگیری از بروز اثرات مضر، بیش از ۲۰۰ میلی گرم کافئین در روز مصرف نکنید.

چای سرد یا آیس تی

آیا در طول بارداری می توان چای سرد یا آیس تی لیمویی مصرف کرد؟

بله، در صورت مصرف نکردن بیش از حد! لیمو حاوی ویتامین C است و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و رادیکال های آزاد و سموم را از بدن دفع می کند. چای لیمویی خانگی جایگزین مناسبی برای چای سرد یا آیس تی های بسته بندی شده و قوطی چای است.

آیا نوشیدن قهوه سرد در دوران بارداری بی خطر است؟

بله نوشیدن قهوه سرد در دوران بارداری بی ضرر است.

اگر می خواهید یک نوشیدنی تازه به غیر از آب بنوشید، یک لیوان چای سرد یا آیس تی خانگی مصرف کنید، زیرا مصرف یک تا دو لیوان چای سرد یا آیس تی در روز خطری به همراه ندارد و باعث حاملگی سالم و حس طراوت و تازگی در شما می شود. شما چه طعم هایی را به چای سرد یا آیس تی خود اضافه می کنید؟

برچسب ها :

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای موزیک دان محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.