در مورد علت بروز خارش واژن در شب چه می دانید؟ آیا با راه های درمان این بیماری آشنایی دارید؟ خارش پوست فرج بر قسمت بیرونی واژن زنان اثر گذاشته و می تواند باعث تحریک و رنجش آنها خصوصا هنگام شب شود. در حالی که این علائم در هر ساعتی از روز می تواند رخ دهد، ممکن است در شب نیز بروز پیدا کند اما دلیل آن می تواند این باشد که حواس پرتی کمتری در شب وجود دارد که منجر می گردد بیشتر از این آنها مطلع شویم. بعضی از مشکلات و مسائل شب ها بدتر می شود، اما به طور کلی تلاش برای خواب اغلب باعث بالا رفتن هوشیاری مان از احساسات بدن خود می شود. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث خارش پوست فرج می شود، اما مهم است که بدانید چه چیزی باعث این خارش ها شده است. با ما در ادامه این مقاله از بخش بیماری های موزیک دان همراه باشید تا چند دلیل متداول خارش واژن را با هم بررسی کنیم.

خارش واژن

عفونت مخمری و بروز خارش واژن در شب

“کاندیدا” یکی از انواع مخمر هایی ست که در مهبل یافت می شود و تقریبا ۲۰ درصد از زنان به طور معمول بدون هیچ علائمی آن را دارند. اما گاهی اوقات قارچ تکثیر شده و باعث عفونت قارچی می شود. در ایالت متحده آمریکا عفونت مخمری بعد از بعد از عفونت های باکتریایی دومین دلیل متداول عفونت های واژن را شکل می دهد و می توان گفت که بیشتر زنان یک عفونت مخمری را در طول زندگی شان تجربه می کنند.

علائم عفونت مخمری می تواند شامل موارد ذیل باشد:

 • خارش واژن به خصوص در فرج
 • درد واژن
 • درد در طول رابطه جنسی یا ادرار
 • ترشحات غیر طبیعی

به این علت که عفونت مخمری بسیار متداول است، خیلی از زنان به محض اینکه در فرج احساس خارش می کنند، از کرم های ضد قارچ بدون نسخه استفاده می نمایند. اما ممکن است کاری برای شان نکند، به خصوص اگر دلیل خارش ها چیز دیگری مانند عفونت هایی منتقل شده جنسی (STI) باشد. پزشک شما می تواند این نوع عفونت ها را بر اساس علائمی که دارید و یا گرفتن تست های لگنی تشخیص دهد. همچنین ممکن است برای تشخیص نوع عفونت قارچی تان یک نمونه از ترشحات واژن را برداشته به آزمایشگاه بفرستد.

درمان عفونت های مخمری واژن می تواند شامل داروهای خوراکی یا واژنالی در هر دو نوع موضعی و شیاف شود. مدت زمانی که فرد باید به استفاده از داروهایش ادامه دهد بر اساس شدت عفونت متفاوت خواهد بود.

یروز خارش واژن در شب و عفونت باکتریایی واژن:

باکتری واژینالی (BV) از عفونت مخمری متداول تر است و بیشترین دلیل عفونت های واژینالی در میان زنان ۱۵ تا ۴۴ سال می باشد. تاکنون مشخص نشده است که دلایل BV چیست یا زنان چگونه به آن دچار می شوند. عفونت زمانی رخ می دهد که مقدار بسیار زیادی از باکتری به خصوصی در واژن وجود داشته باشد و اغلب در زنانی بروز می یابد که فعالیت جنسی دارند. BV همیشه علائمی به دنبال نخواهد داشت، اما اگر داشته باشد شامل موارد ذیل می شود:

 • ترشحات رقیق سفید یا خاکستری مانند
 • درد یا خارش در واژن
 • بوی نامطبوع
 • احساس سوزش در حین ادرار
 • خارش فرج

تنگ کننده دائمی واژن

نیاز است که BV توسط پزشک و از طریق معاینه با تست آزمایشگاهی (نمونه برداری از ترشحات) تشخیص داده شود. در حالی که این نوع عفونت ها گاهی اوقات بدون درمان از بین می روند اما قاعده ای همیشگی نیست. اگر اعلائم ذکر شده را تجربه کردید، بهتر است که توسط پزشک معاینه شوید. ممکن است پزشک طبق معاینه درمان با آنتی بیوتیک را برایتان تجویز کند.

عفونت های منتقل شده جنسی (STIs) و بروز خارش واژن در شب

عفونت های منتقل شده جنسی یا STIs می تواند باعث بروز علائم گوناگونی از جمله خارش فرج شود. با این حال بسیاری از افرادی که عفونت های منتقل شده جنسی را تجربه می کنند، علائمی را نخواهند داشت. عفونت های منتقل شده جنسی که می توانند باعث خارش واژن شوند شامل تریکومونیاز (trichomoniasis) و public lice می شود. بسیاری از افرادی که تریکومونیاز دارند، هیچ علائمی را تجربه نمی کنند، اما شما ممکن است علائم ذیل را تجربه کنید:

 • خارش فرج و واژن
 • بوی نامطبوع واژن
 • ترشحات غیر طبیعی
 • سوزش یا قرمزی ناحیه تناسلی

اگر تشخیص داده شد که شما تریکومونیاز دارید، به سادگی با آنتی بیوتیک درمان خواهد شد.

public lice که نوعی شپش است از انواع دیگر sti می باشد و می تواند باعث خارش فرج شود که اغلب شب ها بدتر می شود. معمولا خودتان با نگاه کردن به واژن خود می توانید این نوع عفونت را تشخیص دهید، اما باید به پزشک برای تشخیص دقیق تر مراجعه کنید. درمان آن نیز مانند همان شپش سر است. نیاز است که عفونت را درمان کرده، همچنین شپش را در لباس هایتان و رخت خواب و ملحفه ها از بین ببرید. در این شرایط به خصوص نیاز است که از شامپو ها و لوسیون های شپش واژن استفاده کنید و هر شپش یا تخم باقی مانده آن را از بین ببرید.

اگر درمان های بدون نسخه و تجویز عمل نکرد، استفاده از لوسیون ها و قرص های تجویزی ضروری خواهد بود.

برچسب ها :

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای موزیک دان محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.