آیا می دانید اینتراسل یا آر اف میکرونیدلینگ چیست؟ اینتراسل ترکیبی از میکرونیدلینگ و رادیو فریکوئنسی است که یک روش سریع غیر تهاجمی برای پوست را به ارمغان می آورد. این روش با اعمال آسیب های کنترل شده به عمقی در زیر پوست، ترمیم کلاژن طبیعی را تقویت و باعث نوسازی آن می شود. این روش با حداقل خطر یا عوارض جانبی صورت می گیرد و نیاز به زمان استراحت قابل ملاحظه ای ندارد. در این مقاله از بخش پزشکی و زیبایی موزیک دان به بررسی اینتراسل یا آر اف میکرونیدلینگ می پردازیم. در اینجا مطالب مفیدی برای آشنایی شما با این دستگاه محبوب قرار داده شده است.

اینتراسل چیست؟

اینتراسل یک دستگاه جوانسازی پوست است که توسط شرکتی کره ای به نام Jeisys تولید شده است. این روش، فرآیندی ساده است که از  ترکیب تکنیک های ذکر شده (رادیو فریکوئنسی و میکرونیدلینگ) حاصل می گردد و در آن تداخلی بین دو روش به وجود نمی آید و یا باعث خنثی شدن یکدیگر نمی شوند.

این درمان، هدفمند است طوری که بافتهای اطراف محل مورد نظر برای درمان، هرگز تحت تاثیر قرار نمی دهد، در حالیکه در روشهای دیگر ممکن است این اتفاق بیفتد. این بدان معناست که بیماران بسیار سریعتر و با دوره بهبودی بسیار کمتری مواجه هستند. در واقع دوره نقاهت (استراحت پس از درمان) قابل ملاحظه ای وجود ندارد و عوارض جانبی آن به صورت بالقوه بسیار اندک است. اما مهم تر از همه اینست که این درمان نتایج خوبی را ارائه می دهد که بدون شک این دلیل مهم، عاملی برای محبوبیت اینتراسل طی مدت زمان کوتاهی شده است.

اینتراسل پوست

در حالی که اینتراسل تنها برای استفاده در ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ مورد تایید FDA قرار گرفت، اروپائیان نیز بیش از نیم دهه است که از این روش درمان که انقلابی برای سفت شدن و استحکام پوست لقب گرفته است، بهره می برند و کره ای ها حتی بیشتر.

کدام شرایط پوستی می توانند به روش اینتراسل درمان شوند؟

اینتراسل می تواند هر نوعی از مشکلات پوستی را مورد درمان قرار دهد:

  • آکنه و آثار آن
  • منافذ باز پوست
  • ترک های پوستی (استریا)
  • چین و چروک و شل شدگی پوست
  • رزاشیا یا قرمزی پوست صورت

این درمان به طور معمول برای استحکام عمومی و سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک بر روی گردن، صورت، دورچشم ها، دهان و فک استفاده می شود. اما اگر برای مناطق دیگری از بدن مثل ران، باسن، شکم و زانوها هم مورد استفاده قرار گیرد، به همان اندازه موثر است.

اینتراسل انرژی گرمایی را مستقیما به عمیق ترین لایه پوست تزریق می کند. از جمله مزایای دیگر این روش، تولید کلاژن بیشتر است که منجر به ایجاد پوستی سفت تر، صاف تر و با منافذ کوچک تر می شود. همچنین تولید چربی را کاهش می دهد.

طبق دستگاه های توزیع شده، اینتراسل از آر اف دو قطبی و چند قطبی به منظور دستیابی به الکتروکواگولاسیون و هموستاز استفاده می کند. اینتراسل در انتقال انرژی گرمایی به بافت ها برای سفت تر شدن پوست، منحصر به فرد است.

اینتراسل به سادگی از طریق میکرونیدلینگ و تکنولوژی امواج رادیویی با ایجاد یک ضربه و آسیب کنترل شده به پوست، چربی و باکتری را در محل درمان کاهش می دهد و از همه مهمتر، باعث ارتقای کلاژن و نوسازی آن می شود. این فرآیند به سفت تر شدن پوست کمک می کند ضمن اینکه به طور همزمان روی زخم آکنه، ترک های پوستی، خطوط ظریف اثر مثبت می گذارد و دیگر مشکلات رایج پوستی هم از بین می برد.

درمان با اینتراسل یا آر اف میکرونیدلینگ چگونه عمل می کند؟

عملکرد اینتراسل و میکرونیدلینگ

برای شروع، یک کرم بی حس کننده موضعی، تقریبا ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از درمان در این ناحیه به کار می رود. پس از آن، سوزن های کوچک جدا از هم برای نفوذ عمیق به غشای میانی و حرارت دادن به بافت پوست با دمای مطلوب در کسری از ثانیه مورد استفاده قرار می گیرند.

زمانی برای اثر کردن کرم بی حس کننده لازم نیست و بسته به این که کدام ناحیه مورد درمان قرار می گیرد، کل فرآیند حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد. بلافاصله پس از آن، فرآیند درمان طبیعی بدن برای تولید یک ساختار پوست جدید، سالم تر، محکم تر شروع می شود.

با این که روش اینتراسل ظاهرا ساده به نظر می رسد، اما درمان فیزیکی نه تنها برای حفظ ایمنی بلکه برای ظهور نتایج بهتر، باید توسط یک ارائه دهنده متخصص و معتبر انجام گیرد. تنها یک پزشک متخصص که به درستی آموزش دیده باشد می تواند مشخص کند که چقدر انرژی باید در هر ناحیه درمان و در چه لایه ای از پوست اعمال شود.

برای اینکه بهترین نتیجه حاصل شود، چند بار باید درمان اینتراسل یا آر اف میکرونیدلینگ را انجام داد؟

بیشتر به موقعیت و شرایط عمومی ناحیه درمان بستگی دارد، اما به طور معمول، بیماران برای کسب بهترین نتیجه بین ۲ تا ۵ جلسه به درمان نیاز دارند که این درمانها معمولا بین ۴ تا ۶ هفته تقسیم بندی می  شوند. اگرچه این کار نسبتا انعطاف پذیر است.

بلافاصله پس از درمان، اغلب بیماران اظهار می کنند که پوستشان صاف تر و سفت تر شده است، اما این نتایج تا یک دوره ۶ ماه به بهبودی خود ادامه خواهند داد. همانند بسیاری از روش های زیبایی، نتایج نهایی از فردی به فرد دیگر متفاوت است و حداقل تا حدی بسته به سلامت کلی پوست بیمار و میزان آسیبی که باید مورد توجه قرار گیرد، مشخص می شوند.

آیا اینتراسل درد ایجاد می کند؟

دستگاه اینتراسل پوست

به طور لحظه ای، بله. اما فراموش نکنید که داروهای بی حس کننده موضعی همیشه قبل از درمان، در ناحیه مورد نظر به کار برده می شوند. بسیاری از بیماران احساس سوزش ملایم و اندکی که با هر گذر سر دستگاه روی پوستشان تشدید می شود را گزارش می کنند. به خاطر داشته باشید که به احتمال زیاد قبل از اینکه جلسه کامل شود، چندین عبور بر روی پوست لازم است.

بنابراین با این میزان کمی از درد وجود دارد، جای نگرانی نیست چون این دردها شدید و غیر قابل تحمل نیستند و می توان درمانها را بر اساس آن تنظیم کرد. به عبارت دیگر بدترین حالت این است که پزشکتان درمان را کاهش می دهد که احتمالا به یک جلسه دیگر موکول می شود که حتی می توانید آن را هم لغو کنید.

برای بسیاری از مردم درد و ناراحتی ممکن است قابل تحمل نباشد، اگر شما هم نسبت به درد بسیار حساس هستید و درباره انجام درمان نگرانی دارید، می توانید طی مشاوره اولیه آن را با پزشکتان مطرح کنید. هر چند تنظیم درمان نسبت به ناحیه ای که در آن احساس درد و ناراحتی می کنید، گزینه ای امکان پذیر است.

چه کسانی نباید تحت درمان به روش اینتراسل یا آر اف میکرونیدلینگ قرار گیرند؟

تا زمانی که شما در سلامتی خوبی هستید و توسط یک پزشک باتجربه درمان شده اید، اینتراسل یک روش کاملا ایمن است. افرادی که برای این درمان مناسب نیستند عبارتند از:

  • کسانی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کنند.
  • کسانی که عفونت پوستی دارند.
  • زنان باردار و شیرده
  • کسانی که از پیس میکر (دستگاه ضربان ساز قلب) استفاده می کنند.
  • کسانی که از کلوئید یا همان ضایعه پوستی رنج می برند.

چه عوارض جانبی دارد؟

عوارض آر اف یا اینتراسل

بلافاصله پس از درمان مقداری خونریزی ظاهر می شود اما به سرعت از بین می رود. گزارش بیماران حاکی از آن است که چند ساعت اول بعد از درمان، آفتاب سوختگی خفیفی را در ناحیه حس می کنند. تورم و قرمزی در چند روز اول عادی است و اغلب با کبودی در اطراف محل درمان همراه است. از آنجا که پوست شما به طور طبیعی التیام می بیند، ممکن است برای چند روز اول خشک شود اما در عرض دو هفته بهبود وضعیت در بافت پوست شما کاملا مشهود و قابل توجه خواهد بود.

چطور پس از درمان از پوست مراقبت کنیم؟

از پوشاندن محل درمان برای ۲۴ ساعت پرهیز کنید. همچنین توصیه می شود در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید و با کرم های ضد آفتاب با SPF30 در هنگام یبرون رفتن از منزل استفاده کنید.

برای بهبود سطح راحتی خود و کمک به تسریع درمان، استفاده از برخی محصولات برای دوره پس از درمان مثل ژل آلوئه ورا معمولا از پوست شما محافظت و به جلوگیری از مشکلات احتمالی در هنگام التیام پوستتان کمک می کند.

اینتراسل چقدر هزینه دارد؟

همانند بیشتر روشهای درمان جهت زیبایی، هزینه از منطقه ای به منطقه دیگر و نسبت به تخصص پزشک متغیر است.

 

برچسب ها :

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای موزیک دان محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.