چگونه میتوان سلامت پوست را تضمین کرد؟ در دوران مدرسه بودم که شروع کردم از پوست خودم مراقبت کنم. در آن زمان مطمئن بودم که مشکل پوستی ام با بطری و کرم هایی که خیال می کردم مفید اند، خوب می شود و به وعده های شان اعتماد داشتم. به خصوص اگر این محصولات عکس هایی داشتند که قبل و بعد مصرف آنها را نشان می داد. اما چیزی که در آن زمان به آن پی نبرده بودم این بود که مراقبت از پوست چیزی نیست که برای تمام شرایط متناسب باشد. در سرتاسر این مسیر محصولات کمی را یافتم که برایم کاری کرد و الباقی فایده ای نداشت. در این مقاله از بخش زیبایی موزیک دان به بررسی افسانه های زیبایی که تاثیری در سلامت پوست ندارند می پردازیم.

افسانه ۱: برای سلامت پوست مقدار زیادی از این محصولات را استفاده کنید:

این تصور غلط از مراقبت مو شروع شد و به طریقی راه خود را به مراقبت از پوست نیز باز کرد. کمپانی های مختلف نیز این باور را زمانی که از مقدار سر انگشت در تبلیغات شان استفاده کردند، جاودانه ساختند. اما به این موضوع توجه نشد که صورت هرکس در مقدار جذب متفاوت است. دو قطره روغن صورت ممکن است برای متعادل کردن پوست های چرب خیلی زیاد باشد اما اگر همین مقدار را برای پوست های خشک ورقه شده استفاده کنیم، خیلی کم خواهد بود.سلامت پوست

توصیه:  اگر برای یک روز طولانی به صورت تان دست نزده اید، بیرون رفته اید یا برای غذا یا به کافه رفته اید، برای درمان صورت تان به مقدار بیشتری پاک کننده نیاز دارد (همین امر برای ضدآفتاب بیشتر نیز صدق می کند، چراکه بیشتر افراد تنها ۲۵ تا ۵۰ درصد از میزانی که نیاز است را استفاده می کنند).

افسانه ۲: برای سلامت پوست شما قطعا به یک تونر نیاز دارید:

قبل از اینکه از یک مرطوب کننده استفاده کنید یک تونر استانداردکثیفی ها و چربی های اضافی پوست را، می زداید. بسته به برندی که استفاده می شود، وعده می دهند که به پوست شما کمک می کنند تا درخشان تر و نرم تر به نظر برسد. اما اگرچه من اعتقاد دارم تونر می تواند به برنامه زیبایی روزانه تان کمک کند، اما هرکسی به آن نیاز نخواهد داشت. استفاده خیلی زیاد از تونر می تواند باعث عدم جذب محصولات شود.

من خودم در نهایت از یک محلول جوان کننده سلولی استفاده می کردم که اغلب هم از آلوورا ساخته می شد و ترکیب عالی برای حفظ رطوبت پوست من بود که همچنین صورتم را درخشان و منافذ آن را به حداقل می رساند.سلامت پوست

توصیه: اگر از تونر استفاده می کنید، پیشنهاد می کنم که به آن نگاه کرده و با سایر محصولاتی که استفاده می کنید، مقایسه نمایید. چراکه ممکن است متوجه شوید با آنها همپوشانی داشته یا اصلا ضروری نیست.

افسانه ۳: دستمال های مرطوب آرایشی بهترین راه برای پاک کردن آرایش و سلامت پوست هستند:

اگر پوست تان مستعد لک یا تیره شدن است و اگر روزانه از دستمال های مرطوب استفاده کنید، می تواند باعث ساییدگی آن شده و به آهستگی پوستتان را خراشیده کند. به علاوه، بسیاری از دستمال های مرطوب آرایشی الکل دارند که می تواند باعث ایجاد خارش برای پوست های حساس شود.سلامت پوست

من خودم به صورت روزانه از یک محلول شوینده مناسب برای شستن دست و صورتم استفاده می کنم. شما نیز می توانید یک پاک کننده روغنی را برای تمیز کردن صورت تان از آلودگی های روزمره انتخاب کنید.

توصیه: اگر انتخاب کرده اید که از دستمال مرطوب آرایشی برای تمیز کردن صورتتان استفاده کنید، سعی کنید به استفاده در شب محدودشان کنید.

افسانه ۴: قیمت شاخص مناسبی برای این است که یک محصول چقدر خوب است:

نوع پوست من، مجبورم می کرد که پول بیشتری را برای محصولات پوستی ام اختصاص دهم، اما نه بر هر محصولی. گاهی اوقات یک محصول ساده که ارزش کمی دارد، گران تر است. من خودم برای مدتی از یک مرطوب کننده گران استفاده می کردم، بعد تر ها که همه چیز گران شد، استطاعت خرید آن مرطوب کننده را برای یک ماه نداشتم، بنابراین یک مرطوب کننده و ضد آفتاب ارزان تری خریداری کردم که هر دو برای پوستم هم خوب بود.سلامت پوست

توصیه: هنگام خرید محصولات پوستی به اجزا تشکیل دهنده آن که ستاره دار است، توجه کنید، در این صورت به راحتی خواهید فهمید که کجا پول تان را هزینه کنید.

افسانه ۵: هرگز صورت خود را با دست لمس نکنید:

باورهای غلط پوستی می تواند از هر کجا به خصوص زبان به زبان پدیدار شود. ممکن است شنیده باشید “از لمس کردن صورتتان اجتناب کنید تا آکنه نزنید” اما لمس کردن به تنهایی چیزی نیست که نگرانش باشید. متخصص پوستم به من در مورد صحبت کردن با موبایل بدون هدفون و نوشتن روی صفحه گوشی با دست و سپس لمس صورت با همون دست، هشدار میداد. ظاهرا گوشی های موبایل مان باکتری های بیشتری از صندلی توالت حمل می کنند.

بخش بزرگی از مسائل پوستی که من در آن زمان های دبیرستان پیدا کردم مربوط به وقتی می شود که شروع به کاشت ناخن کردم. ظاهرا ناخن های بلند می توانند در تمام طول روز باکتری هایی که در محیط اطراف مان است را زیر خود جمع کرده و زمانی که صورت مان را لمس می کنیم به پوست منتقل کند و یا حتی باعث عفونت ناخن های مان شود.

توصیه: وقتی دستتان را می شویید به زیر ناخن هایتان هم توجه کنید.

برچسب ها :

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای موزیک دان محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.